Trump dhe kongresi republikan shfuqizojnë Obamacare

shba
trump
obamacare
usa

#41

Edhe ky ligj te jete MIZERJE eshte se per personat me pre-condition ku ne shume raste jane te semuret me kancer… coverage …thuhet me siper… do behet:
me i shtrenjte = i paperballueshem = DENIM ME VDEKJE


#42

Fake news. Don’t believe these phony numbers!


#43

This plan will cover everyone (pervec te pasurve).


#44

Me ka hyre nje raccoon under the roof, nje zot e di si hyri , ndyresiren, the mother e kapem Po ka bere babies qe I ngordhshin sa me shpejt se m’kane fut ne siklet. Kush e di sa do paguaj me I nxjerre qe aty! Sma merr mendja homeowners insurance covers them. :tired_face:


#45

Merr Helm minjsh tek Home Depot …nga ai qe shkakton ETJE e perziji me gjalp kikiriku. Klyshet do jene ne aq dhimbje sa do dalin nga ku jane fshehur ti vrisni per ti shpetuar.

P.S. Ruaju nga fqinjet se mos te spiunojne dhe ha gjob te madhe.


#46

Vej radio me muzike te larte (jo klasike me) ne atik. Leje ndez.
Vej drita mundesisht nga ato me sensore levizjesh.

Vetem mos i vrij se te vret zoti :frowning:

Fol sa me shume shqip se dro tremben :slight_smile:


#47

Me duket po kerkon ne menyre figurative menyre per te hequr trampin.


#48

Kam thirr nje company qe merren me keto ndyresirat wild, te shoh cdo thone si me I nxjerre qe aty. Ke pas ndonje eksperince te ngjashme ti? Cuz I am freaking out.


#49

No lol sme bie mendja per Trump Tani sa t’nxjerr ato raccoons out of my house !!!


#50

Tema eshte per trampin.


#51

Absurditet mund te te ngjaje per shkak te presupozimeve te tua per gjinine femerore ne politike dhe ne pergjithesi. Ishte nje Thatcher perpara saj, nje Merkel, e me radhe. Figura goxha te suksesshme te se djathtes evropiane. Ne rastin e Le Pen, kam pershtypje qe mbiemri i saj ka qene arsyeja kryesore qe u zgjodh kryetare e FN-se. Nuk dua te hedh poshte faktorin femeror qe luan rol gjithashu. Nje grua qe mbeshtet* linjen konservatore (kunderabort, etj) legjitimon dhe e perforcon ate. Le Pen gjithashtu eshte ekipuar me nje skuader te balancuar le te themi: mbesen e saj ultrakonservatore dhe Florian Philippot strateg par excellence, liberal dhe homoseksual (nje tjeter paradoks felor?).

Tashi une si femer mbroj ligje qe mbrojne te drejtat e mia si femer dhe si njeri. Po ashtu konsideroj ( marr shembull) heqjet e lirive te besimtareve çifute dhe myslimane si heqje lirie te drejtave te mia. Sado te me pelqejne politikat sociale te FN (nje nder pikat kryesore qe FN votohet), nuk pajtohem me heqjet e lirive fetare qe propozon per to.

*Mbeshtet dhe s’mbeshtet ne fakt. Ndryshon mendim shpesh; çka e ben me pak te frikshme sigurisht, por edhe pa integritet.


#52

Une skam besim tek kto kompanite se kam dyshimin qe me shkaktojne probleme ekstra me vone. Ketrat dhe racoonet jane te keqinj…racoonet edhe terbohen. Nuk gjen ndonje cun Shqiptar qe e njef dhe eshte marre me konstruktion plus super ne qytet? Te japin keshillen me te mire dhe pa te futme. Sekreti eshte qe edhe ti helmosh por te mos ngordhin mrena mureve se qelbet shtepia. Helmi qe them une punon se shkakton shume dhimbje e dalin ne drite para se te ngordhin. Por rreziku eshte edhe qe te spiunojne komshinjte.

Ndoshta eshte me mire qe ke morre kompani se ata i kapin dhe i leshojne ne Wild tani qe po e mendoj…


#53

ooo ca mrekullish po ben kya,
do rriten roogat thote raporti, do fryhen xhepat. kompanite do i lusin njerezit per pune.

'Merica first!


#54

nuk di qeni te mbaje breke,
po ashtu dhe ameriqia trumpiste, nuk mund ta mbante nje ligj socialist si obamacare, too much


#55

Sa te ulen taksat,te gjitha kompanite do te vijne ta hapin filiale ne SHBA,pasi SHBA do te behet vendi i 3 ne bote persa i perket taksave te kompanive.
Do te kerkojne punetore dhe detyrimisht do te rriten edhe kuotat e emigranteve.
Do te lodheni duke fituar-tha zoti Trump​:grinning::grinning::grinning:,njesoj si Skenderbeu ne futboll qe pas 6 kampionateve rresht,sivjet eshte ne finalen e Kupes dhe ka shance te marre kampionatin prape,por nga qe jane lodhur me kampionate kete rradhe me duket se ja kane vene syrin Kupes,se ate se kane marre asnjehere.:grinning:


#56

Big win in the House - very exciting! But when everything comes together with the inclusion of Phase 2, we will have truly great healthcare!
DJT


#57

Here’s a list of pre-existing conditions excluded from the House version of #Trumpcare.

AIDS/HIV, acid reflux, acne, ADD, addiction, Alzheimer’s/dementia, anemia, aneurysm, angioplasty, anorexia, anxiety, arrhythmia, arthritis, asthma, atrial fibrillation, autism, bariatric surgery, basal cell carcinoma, bipolar disorder, blood clot, breast cancer, bulimia, bypass surgery, celiac disease, cerebral aneurysm, cerebral embolism, cerebral palsy, cerebral thrombosis, cervical cancer, colon cancer, colon polyps, congestive heart failure, COPD, Crohn’s disease, cystic fibrosis, DMD, depression, diabetes, disabilities, Down syndrome, eating disorder, enlarged prostate, epilepsy, glaucoma, gout, heart disease, heart murmur, heartburn, hemophilia, hepatitis C, herpes, high cholesterol, hypertension, hysterectomy, kidney disease, kidney stones, kidney transplant, leukemia, lung cancer, lupus, lymphoma, mental health issues, migraines, MS, muscular dystrophy, narcolepsy, nasal polyps, obesity, OCD, organ transplant, osteoporosis, pacemaker, panic disorder, paralysis, paraplegia, Parkinson’s disease, pregnancy, restless leg syndrome, schizophrenia, seasonal affective disorder, seizures, sickle cell disease, skin cancer, sleep apnea, sleep disorders, stent, stroke, thyroid issues, tooth disease, tuberculosis, ulcers.


#58

Bejne sens acne dhe disabilities.


#59

Sigurisht. Si do ja bejne keta miqte tane me obesity dhe prostat thuaj.


#60

zhardin, per kshu muhabetesh per politike çer lexo ne gazeta nuk me ke mu, ke sa te dush toroxhile ne blog per kete pune. Je aq shume e helmuar nga keto lloj muhabetesh qe as nuk kupton qe vazhdimisht ve ne dukje , edhe me komentet me lart, se jetojme ne nje shoqeri absurde, e çfardo levizje te besh nuk del dot jasht absurdit, dhe biles e shton me teper ate, e zhytesh akoma me teper ne te. Un prandaj nuk komentoj per politike, ndryshe duhet te marr ilaçet e psikiatrit dhe duhet te palloj LePenicen.

Un merren me Esencen, me Ligjin, me Parimin, sipas te cilit femnure eshte majtas (levizja femen, levizja ekologjiste, Toka, te drejtat e njeriut etj), ndersa mashkullure eshte djathtas (Qielli, Inkuizicioni, detyrat e njeriut). Kur pallohen te dy bashke lind uniteti i te kundertave. Ta kam fjalen pallim martesor sipas rregullave, jo bordello si e Luigjt te shtatembedhjete qe pallon madam Pompadur, nderkohe qe Robespjer pallon Luigjin 16 presje 4, kurse madam qelbsin Le Pen pallon shkrimtarin e moth Stalker qe ka lare sumen me sapun te markes Gosh d’Luks.