Trump kandidati dhe Trump biznesmeni

Po ca te boj Vegasi i shkrete. Ky osht mreti i bankrupcy. Se jane ftof m’… b*let e amerikes qe ka per t’i bo ky grejt again.

In Don we trust:
https://a.msn.com/r/2/AAjJGix?m=en-us

Fiqooo, trust po leje mo mire portofolin m’shpi kur shko ke metingjet Trumpore :joy:.

Dy oficera policie u vrane sot ne Iowa " ne stilin e ekzekutimit " nga Scott Michael Greene, 47 vjec, banor i Urbandale, Iowa.
Pamje nga shtepia e birit te kurves qe i boni ambush 2 te pafajshmeve

https://pbs.twimg.com/media/CwRC2tJVMAAzUFR.jpg

Kandidati dhe biznesmeni per president, Trump, s’ia ka vu akoma fajin Obames dhe Klinton per kete incident, por ka akoma kohe.
http://www.ifyouonlynews.com/news/breaking-police-catch-iowa-man-who-executed-two-officers-and-hes-a-trump-deplorable/

sa i sigurte je per kete? pa lexoje edhe nje here nga fillimi ne fund me kujdes. se me keto qe ka thene duket sikur po te kishte qene ky ne shqiptareve do na dilte me mire.

ja nje ndihme e vogel…sec permend futjen e trupave, sma do mendja se kete ka dashur edhe milloshi qe te futeshin trupat amerikane/aleances, se po te futeshin trupat amerikane dhe per pasoje te kishte qofte edhe konfliktin me te vogel kushedi se ku do e kishin kufirin serbet tani mbase shume prane beogradit.

bujrum ta diskutojme… kuptohet qe ketu ky i bie klintonit ashtu sic i bie edhe shume te tjereve te kohes, por per sa na perket ne ajo qe ka thene ia vlen per diskutim.

Ore se ketu te gjen belaja te flasesh dhe tek kopshi pa dreke. Ti duket qe s’e ke jetuar ate kohe. As Trumpi, po te pakten ai e ka justifikimi, ka qene tu kap femna prej… Edhe ajo nderhyrje ajrore ishte mrekulli, e para Amerika s’ka pas ndonjehere interesa themelore ne Ballkan (qe te conte ushtri), e dyta, po Jugosllavine e ka pat mik, e treta rusit i kishin rene bekat po dajperin e kishte, edhe kur hyri Nato, rusi coi trupa. Edhe per aq ishte shume e veshtire te justifikohej ne opinionin amerikan, por po te fillonin te vinin arkivolet …Qe fati i madh i shqiptarve, per rrethanat (mbas masakrave ne Bosnje) qe u krijuan dhe per aq.
Kshu qe Trumpi jo se ishte kunder shqiptarve (as e di qe ekzistojne) po ka qene e eshte thjesht Trap Madheshtor, valute per gallata televizive por jo per butone atomike.

1 Like

Tirona, per mua e ke kete pergjigje?

Vetem edhe nje mandat i tipit obama/hillary, dhe putini do te kete telashe me drejtimin e botes, i vetem.
BEne dhe naton i qoi per lesh dyshja obama/hillary (derisa nuk ishte ne mandat trumpi, shok).

BE-ne e coi ne lesh delja vet, qe s’e ndau dot menjen te bohet shtet apo te rri klub gentemenesh, si perfundin meti shartim.
Hajt se po flitet per nje Jalte te re, thone qe kombit kosovar do t’i falet dhe Beogradi. Do ta qani Obamen/Hajrie po s’do pjerdhi njeri.

BE ishte projekt amerikan.
Besoje ose jo, per komplet mandatin obama, kosova nuk ka ekzistu hiq. Hiq. Ishim teper me fat qe shpallem pavaresine para se te merrte obama shtepine bardhe. Prej atij momenti asnje levizje domethenese, perveq dy ambasadoreve psikopate te cileve u bindemi by default meqe amerikane.

Cuditem qe s’ja vune fajin Black Lives Matter.

2 Likes

Don’t panic ! VOTE !
This is pretty much the opinion of everybody who knows some shit about shit :

While Clinton has multiple paths to 270 and a wide margin of error, Trump needs almost everything to go perfectly for him Tuesday in order to run the table of almost all of the key tossup states.

  • “If Hillary wins Florida, she’ll be next president of the United States,” Bill Clinton said while campaigning Tuesday in the state, which is essentially tied. The same is likely true for Ohio and North Carolina. And Clinton could still make it to the White House by losing both and instead winning Pennsylvania and one other state, like New Hampshire, two places where she has lead in every single poll since July.

  • Clinton has the most sophisticated get-out-the-vote effort in history, while Trump’s campaign is still scrambling to hire canvassers in Florida with seven days to go. Get-out-the-vote efforts are typically judged to be worth about 1-3 percentage points, which could easily tip a right race, and Democrats headed into the fall with a five-to-one paid staff advantage.

The reality is that Clinton’s chances of winning 270 electoral votes have hardly changed from last week.
FiveThirtyEight’s election forecast still gives Clinton a 71 percent chance of winning, while the New York Times’ Upshot model gives her an 88 percent chance, and Princeton University’s model pegs her likelihood at 97%.
http://www.nbcnews.com/storyline/2016-election-day/analysis-hillary-clintons-path-270-appears-unchanged-n676581

Po pse gjithe jeten do i rri me biberon Amerika BE-es. Ia thashe dhe filmaxhiut, zari hudhet ne Azi tashi, me Hajrie o Trump qofte. E thashe pra Kosova qe me fat per rrethanat e bombardimit e pavaresise. Ju jeni msu keq mer vlla me qene primadonna, se u ka borgj amerika*. Po te pakten Obama nuk ju shiti, e rujti aleancat natyrale. Trumpi do vej kanarin, ec bab kush pagu mo shume.

*Tamom tipike albaneze, nuk thote falemnerit per ca na dhe, po pse s’na jep mo.

Hajt u zente, une e bera adetin per vete. edhe me djale Fiqo.

1 Like

Tirona, respekti nuk diskutohet, por sec kam pershtypjen se edhe nese te them “jam tifoz me ajax amsterdam” prap do t’me pergjigjesh “ju kosovareve do tu marre serbi nese nuk perkrahni juventusin”.

Une jam mirë kur eshte mirë amerika, tha.
Dhe amerika sot nuk eshte aspaaak mirë. Nuk mbaj mend te kete qene amerika me e zbehte dhe diskredituar se sot ne ceshtje boterore.
Dhe po, gjate kohes sa po diskreditohej amerika, trumpi ishte duke kapur femrat per …, ndersa obama/hillary ishin ne pushtet.

Nuk e mbajne mend qe Ruset pushtuan aeroportin e Prishtines.

ti do jesh mirë kur të jete shqipëria mire. po se kuptove këtë,dil bashkë me bashkombasin tënd ,turko-serbin halil matoshi dhe hiqni bustin e skënderbeut se nuk është kosovar,. kështu kish thënë. nuk e di nëse thot ato që s’mundet të thotë mustafoviçi yt hëpërhë,

Amerika s’diskutohet qe s’eshte mire, dhe shenja me dalluese eshte qe po zgjidhet Trumpi nje kloun populist, qe do ta coje ne hale fare. Kur je smun zgjidhja oshte te pish ilac a bosh dermon, jo te hudhesh prej penxhere nga Trump tower. S’po thote njeri qe Trumpi e ka fajin, thjesht do t’i afroje funin.

Dhe sa per dijeni si cdo gjo qe lind dhe Amerika do bjeri nje dite, sic ra Roma etj. Po ca vje mrapa osht pytja.

Ca vje mrapa, ta kam ba pyetjen. Ke thene “na mbetet te lutemi”. Dhe mirë ke thene.

Une si nga kosova, do t’ia bej aminin cilitdo qe zgjedh amerikani.
Si person une kritikoj edhe zgjedhjet qe ben trajneri i brazilit. Por vetem kaq.
Nuk do te zgjidhet trumpi sepse ashtu deshtu nje kosovar ne peshk.
Personalisht e kam bindjen se me hillary amerika do te shkoje edhe me keq. Me trump, jam i sigurte qe nuk ka me shku ashtu sic do te shkonte me hillary.

E pra ti dhe lutjen e bo gabim per Trumpin. Kurse kta bobat shqipo amerikon po ia shperblejne amerikes qe i hapi deren, tu i 10 pragun. Ate po mundohesha te shpjegoja qe bindja jote oshte e gabume, po si tha ai kur faktet nuk mbeshtesin bindjen, ndrysho faktet. Hajt ju dalt per hajer me Trumpin. Mase jena verdalle me bo hesapin.

1 Like