Trump vulos historinë - Jeruzalemi Kryeqytet

600 veta ishte i gjithe qyteti i vlores ne ate kohe besoj. pastaj Besa eshte zakon i malsorve dhe jo i Vlonjatve ne fakt, apo i shqiptarve te jugut te shqiperise.
ne kohe te Zogut dhe te pushtimit, drejtoheshim nga maloket dhe jo nga jugoret. jugoret prej kesaj u bene te gjithe me komunizmin. sa po na drejtojne ata, po na ndriçojne vendin dhe karakterin kombetar.

Kjo eshte vlere e kurreshKarit, i cili, fale konstruksionit te tij anatomik ne forme K-je, nuk ka asnje problem te thote sheshit çfare nuk e thone teoricienet pellazge qe shkrujne libra. Teoricienet pellazge kryesore jane ortodokse (gje qe kurreshKarit nuk i pleqen ta dije), dhe ambicja e tyre eshte te nxjerrin Jezuin pellazg (sigurisht edhe te gjithe helenet dhe mitologjine helene). Por kryesori eshte Jezui pellazg.

Ndersa persa i perket frazes se dyte te citimit, ne teologjine e krishtere Jezui identifikohet me Zotin.

Jo doemos (nuk e kam fjalen per kurreshKarin, po per identifikimin e Jezuit me Zotin). Ti duhet ta dish me mire se une per diskutimet qe jane bere per kete punen e raportit Jezus-Zot, per kompromisin e trinitetit, per sekte te tilla, quaji te krishtera ose jo, si ata te Jehovait, po qe thone qe e gjitha eshte nje “konspiraci” per “vjedhjen” e Zotit (Jehova) duke e barazuar me te birin (Jezu Krishtin). Pa folur pastaj eshte pune gjuhesh, kuptimesh e perkthimesh (anglishtja ben ndarjen God-Lord, qe nuk besoj se eshte sanksionuar perfundimisht ne shqipe me Perendi-Zot per shembull) ,

E kisha fjalen per teologjine zyrtare, se me u fut neper sekte nuk marojme kurre. Edhe kurreshKari perben sekt me vete.

Po edhe zyrtarja nuk e barazon Zotin me Jezuin, prandaj permenda trinitetin. Jezui eshte pjese e Zotit, po jo vete Zoti.

“Kot s’thone Evropa kurva tjeter”; “ka borxhe Evropa, nje dite do lahen.”-
Pa shiko sa bukur flasin armiqte e Evropes! Dmth ty te behet qejfi qe ashtu nga terrorizmi islamike te vdesin njerez te pafajshem ketej, bashke me diasporen shqiptare? Keto komente te desmakuan shume keq. Ti qenke nje njeri shume i ulet.
Ashtu? Ne rregull. Nuk i paskemi njohur armiqte e vertete te Europes se nuk jane fare myslimanet po dikush tjeter. Tani po e kuptoj kete alergjine tende ndaj Islamit. Me thene te drejten me behet qejfi atehere qe Evropa ka importuar arabe se

  1. arabet nuk u zien shume per ato ndienjet tuaja delikate rreth holokaustit dhe
  2. arabet nuk pjerdhin shume as per korrektesen tuaj politike dhe iu peshtyjne mu ne pjate kur hani.
    Po si duket ju keshtu e doni. Dhe prape fajin e ka goy. Mazel tov!

“Hamas! Hamas! Juden ins Gas!”- Jo keto nuk u degjuan ne Hebron te palestines po ne Berlinin e ketyre viteve ku njerez si ty nuk guxojne te jetojne me. Sidomos nese mban ndonje Kippa ne koke.

Sa Shekel te paguan Izraeli ty per kete propagande pro-izraelite qe ben ne blogjet shqiptare? Dhe kur je kaq patriot per Izraelin pse jeton atehere ne Shqiperi? Apo je keshtu i konvertuar? Speciet si puna jote jane shtetas te dores se dyte ne Izrael.

Uaaaaauuuu…Böses Mädchen :joy:

Personalisht problemi qe kam me europianet eshte se nuk po shohin qe statuquoja do tju zhduke qyteterimin.
90% e muslimaneve ne vendet europiane as qe kane ndermend te integrohen.
Amerika dhe presidentet e saj kush me shume dhe kush me pak,kane luftuar statuquone.
Trump po e lufton akoma me ashper statuquone.
Natyrisht kur merr hapa te tilla behen edhe gabime,por gabimi me I madh eshte te rrime ne vend numuro sic bejne europianet.

Ne Europe shohin islamiket te shtruar kembekryq dhe kane frike te thone nje fjale.
Ftojne 1 million siriane dhe pastaj habiten se numuri I islamikeve ne vendet e tyre po rritet ne menyre eksponenciale.

AMA po pane 3 mije shqiptare te kerkojne azil.jane gati te prishin marredheniet diplomatike me Shqiperine.

Kjo eshte dyfytyresi e ndyre.

Pershtypja ime eshte se europianet jetojne jashte realitetit.
Islamiket per 20 vjet do tju bejne ligjin ne shtepite e tyre dhe ata akoma do te thone “jam ne enderr”.
Islamiket ju moren Londren dhe ata akoma fajesojne Trumpin,a thua se Trump e votoi ate islamikun per kryetar bashkie.

Kam pershypjen se europianet mezi presin qe Amerikes ti ndodhe nje 11 shtator I dyte.
Jo me kot ne Europe Fidel Kastro ishte idhull.

Mbaj mend qe gjithe Italia u ngrit ne demostrata,kur CIA rrembeu nje islamik dhe e coi ne Egjipt ku I egzekutua per akte terroriste.

AMA por te ishte rembyer ndonje amerikan dhe te vritej,askush nuk do ta cante koken,bile do te thoshin,“mire ja bejne”.

Gjithe Euopa Perendimore ngrihet ne demostrata kur vjen nje president amerikan,AMA kur vjen nje president kinez ,vend qe te drejtat e njeriut shkelen me te dyja kembet, askush nuk del te djege nje flamur kinez,apo ndonje fmaur rus kur vjen Putini.
Le te vazhdojne me statuquone,por mos habiten kur mbas 20-30 vjetesh te vendoset ligji I Sharias mu ne mes te Gjermanise,se ne Angli ka filluar te aplikohet qe tani.

1 Like

Argumentet deri diku qendrojne po kjo eshte vetem nje pjese e medaljes. Europianet nuk i pyeti njeri nese i duan myslymanet apo jo. Dhe europianet nuk jane homogjene, ne kuptimin qe JO te gjithe jane kunder Trumpit. Ashtu sic ka edhe disa qe jane kunder tij. Mua me ben pershtypje dicka: qe pikerisht nje pjese e madhe e cifuteve shajne Islamin dhe mendoj qe kjo eshte nje strategji per te ndare europianet nga arabet. Nese keta te dy bashkohen dhe behen aleate, cifutet dhe Izraeli humbasin.
Dyftyresi eshte edhe ajo e organizatave cifute: kur vdesin europianet nga atentatet nuk vjen asnje ze prej tyre. Kur rastesisht atentatet kapin te “perzgjedhurit” do cirret ne maksimum se arabet jane antisemite dhe se jane nje rrezik per “demokracine” europiane.

Shikoni keto o shqiptare dhe mos u merrni me pune qe nuk ju takojne.
Lajm i sotem ky.

The statement added that during their meeting, the Palestinian ambassador “conveyed to Vucic the greetings of President Mahmoud Abbas and informed him of the unchangeable decision of the Palestinian state to firmly support the territorial integrity and sovereignty of Serbia, as well as to vote in international organizations against the membership of so-called Kosovo.”

https://www.b92.net/eng/news/politics.php?yyyy=2017&mm=12&dd=07&nav_id=102987

Po do hante moot potusi jone se nuk i rrihej…dhe behet thirrje per Intifade te re ne ate toke te martirizuar

problemi yt me evropen eshte se è ngaterron me kooperativen e maliqit*
*duke supozuar se te gjithe antaret ishin njisoj

16

ty ftyra analfabet me deftese nate, te duhet te lexosh Rilindasit nga e para, dhe duke mbajt shenime. ne fakt me ftyrat si tendja flitet vetem me PLUMB BALLIT. ne mur do te te pushkatoja, sikur t’i kisha une ne dore punet shqiptare. se vetem ashtu veprohet me faren tuj te keqe. dhe kete se them une, po e thoshte dhe Pashai Janines, kur nje europian e pyeti se pse sillej aq mizorisht me shqiptaret. se jane te ligj, u tha Ali pasha. ashtu vetem marrin vesh, me dru.

1 Like

Me fal po ti ishe aq u preokupuar te merreshe me kete pune sa hape teme me vete.

Une hapa teme diskutimesh sepse lajmi qe solla nuk kishte dale.
Sot doli lajmi.

Ti si pro islamike qe je,cfare mendon per kete lajm?

Në fakt lajmi eshte per mjakerrcjapet e Kosoven dhe Shqiperise,qe ti I simpatizon.

Bota arabe u çu e qete nga gjumi sot, se rrujti fare.
Ndryshe psh nga ministri i jashtem i frances, ai po, i piu dy kokrra deaspirina :smile:

2 Likes

:joy::rofl:

:joy::rofl: Mos vdeksh o korent. Je shume cute kur ben akuza te tilla. Ti dhe cdokush tjeter.

1 Like

edhe Daku Xhonsi e kishte bo gjumin e qete, ishte zgju me 100 pike lart.

i vetmi qe kishte pas problem me tensionin e ulet ishte unemploymenti qe kishte ra fuqishem dhe kishte arrit piken me te ulet ne 17 vjet. jo 7 po 17 vjet!

“Dum Ameriken!”

shqeto:

http://www.balkanweb.com/site/haradinaj-kosova-nuk-ulet-ne-tavoline-me-serbine-pa-qene-shba/

2 Likes