Trump vulos historinë - Jeruzalemi Kryeqytet


#427

Ne kuader te te qenit myslimane kane marre pjese edhe shqiptaret dhe nese kjo pengon anetarsimin ne BE, cfare vleka ne nje kohe qe si bashkesi nuk pajtohet me kete fakt?


#428

Diskutim i lirë - dhjetor 2017
#429

Per ate pune me shume myslimane ka ne Gjermani sot sesa ai 60% artificial , i jashteligjshem i bere nga INSTAT ne 2011 ne Shqiperi ,por se shikon Gjermanine te shkoje neper asamble islamike apo e kam gabim ?!

Antaresimin e pengon dhe shume madje , se nuk e sheh ti eshte pune tjeter :wink:


#430

Pengesen ok. Flas per vleren e anetarsimit. Nje familje (qe apriori kuvendohet ne baze te principeve te laicitetit dhe lirise se besimit) qe nuk na pranon sepse jemi statistikisht shumice myslimane mbase nuk vlen qe t’i bashkohemi.


#431

i ashtuquajturi ‘‘integrim’’ është zhgënjimi i radhës për shqiptarët naivë! na duhet një nedanjah! të mbledhim jeruzalemët tanë rrethb e rrotull!


#432

ty ne fakt te duhet nje bashir al assad qe te provosh shijen e gazit sarin e te lumturohesh ne haremin me 7 virgjeresha konviktore


#433

Pershendes te gjithe fansat e gjigandit #edirama me festimet e Hanukah ne Kryeministri

hanukah


#434

Edi eshte edhe katolik, edhe ortodoks, edhe hebre. Si keta amerikanet qe thone " I am 1/16th French". Pirdh ne te me nje fjale.

Nejse, happy Hanukkah pa c’i qtemen.


#435

Ortodoks e Katolik ndoshta por Hebre nuk eshte, dhe ardhja e Kryerabinit te Evropes ne Shqiperi nuk eshte aq rastesore po nejse , Gezuar :menorah:


#436

Po ate yarmulken pse e ka vene ne koke? Eh ca te ben Sorosi thuaj :smile:

Cojeni Rabinin te shikoje ate menoren mozaik ne Sarande nga shekulli VI e mbase sjell ndonje investim.Vetem mos i nxirrni sarandiotet hebrenj :joy:


#437

Amon po Ky diten e shiut te modh veshi xhupin e Bajernit te Modh sa i Modh qi je ti :grin:
Ça pret?


#438

SHQIPËRIA NË PRAG TË KATASTROFËS GJEOPOLITIKE .DONALD LU AMBASADORI I SHBA APO I KINËS?!

Puna është që sot jemi në prag të Katastrofës më të Madhe Historike: Me firmosjen nga Ambasadori i Shqipërisë në Turqi të Deklaratës së Konferencës Islamike kundër SHBA dhe TRUMP (më shkruajnë nga Brukseli se një TV belg dje jepte pamjet kryesore të lajmit flamurin shqiptar dhe përfaqësuesin tonë atje) po i kundërvihemi dhe po humbim të vetmin aleat të Shqipërisë në botë që i detyrohemi aq shumë dhe po i shpallim armiqësi artificiale Izraelit mgjths as kemi shkak dhe as interes!
Fondacionit Soros) me urdhër të Remzi Lanit dhe Endri Fugës) shpërthyen në mënyrë absurde me emisione në prime time duke shpikur rolin shqiptar me emisione për hallet e SHBA me Izraelin dhe Palestinën duke vënë në vijën e parë përfaqësues dhe zëra nga komuniteti muslimanë për ti vënë para përgjegjësisë së ndjeshmërisë së drejtë fetare në një çështje që as na duhet dhe as na intereson as të mbajmë qëndrime dhe as të përzihemi!
një Apel për Z. Berisha dhe Z. Meta:
MERRNI NË DORË SITUATËN DHE MERRNI KONTAKT ME WASHINGTONIN DHE TEL AVIVIN!!! Sqarojini që Edi nuk përfaqëson fare interesat e Shqipërisë por të Soros dhe vendimet e tyre në këtë konflikt global sponsorizohen direkt nga Soros! POPULLI SHQIPTAR NUK KA FAJ DHE I ËSHTË MIRËNJOHËS SHBA!!! Tregojini Washingtonit që Donald Lu është Ambasador i Kinës me nënrrogë të paguar nga Podesta dhe Soros dhe nuk përfaqëson që prej 20 Janarit SHBA-në!!! A.G.


#439

Amerikanet thone ndonjehere edhe qe kane paraardhes nga fisi Pokahontes. Quhet ndryshe “the Pocahontas Syndrom”. Kshu, kshu…


#441

Kapo para se te kalosh ne histeri , kujto vetem faktin qe ne vitin 1992 ishte presidenti yt i dashur Berisha qe te antaresoi ne konferencen islamike…

Cfare kontakti kerkon me Washingtonin ti , ate qe paguhet 20.000 $ pjata per te dale foto , apo ate $ 1 Milion per lobim ?!!!

Ferkoje pak me krem shendeti , sipas rekomandimit te mjekes se lagjies :wink:


#442

Po ti e ke mbyt fare me kte :frowning:


#444

Une ja thashe me shaka kurse ajo me sjell nje shembull qe ska fare baze krahasimi me ate qe une i shkrojta.


#445

Fjala “böse” ishte i papershtatshem. Dhe une te tregova se cfare do me thene “böse”, po te isha une vertet nje nga ato. Po kjo paska qene shaka, ne rregull!


#446

E pse ça te keqe ka me qene bose!?


#447

Nuk ka gje mo zeqo jo por varet kur e perdor si fjale , pershembull Ingeborg ngaqe eshte shume serioze nuk e ka hasur ndonjehere ti thote i dashuri psh edhe me shaka " böses Mädchen " , kur ajo nuk ka vadit Lulet , kur ka harruar te bleje Augustiner ose nuk ka ndare plehrat nga bio ne plasmas etc…etc…


#448

Secili sipas midese se tij. Keto kompanite qe shesin paketa per teste gjenetike si ancestry.com ose 23andme bejne reklama ndonjehere ku tregojne njerez gjasme si te surprizuar qe mendonin se ishin gjermane e ishin rritur duke festuar Oktoberfest veshur me lederhosen po ky testi i ndihmoi te shikonin qe ishin 23% skoceze, 8% italiane, 25% indiane etj.